Ideální výnos i komfortní odpočinek. Do čeho investovat v Krkonoších?

Na realitním trhu se začalo projevovat mírné ochlazení. To se částečně dotýká také rekreačních nemovitostí, které v uplynulých dvou letech zažívaly pod tíhou pandemie koronaviru obrovský boom. Zájem o koupi chat, chalup či apartmánů v posledních měsících klesl až o čtvrtinu. Dle expertů z naší realitní kanceláře Luxent – Exclusive Properties nicméně poptávka po luxusních nemovitostech na horách stále panuje. Ty se i s ohledem na neustále rostoucí inflaci a snahu před ní ochránit své finanční prostředky stávají stále častějším cílem investorů. V našem portfoliu naleznete hned několik projektů rekreačních nemovitostí v Krkonoších vhodných k investici.

Hotel Emerich Krkonoše

Zdroj: investiční horský projekt Hotel Emerich, Pec pod Sněžkou

Faktorů aktuálně ovlivňujících poptávku po druhém bydlení je hned několik. Na jejich klesající popularitě se podepisují zejména zdražující se hypoteční úvěry i stavební materiály a práce a samozřejmě také rostoucí inflace. „Kupující již nechtějí akceptovat nadsazené ceny u většiny rekreačních objektů, jako tomu bylo doposud. Ovšem za ty, které jsou v nejlepších lokalitách, kvalitní a jedinečné, tak za ty si rádi připlatí. Atraktivita místa bude stále určující, ostatní parametry jsou velmi subjektivní podle toho, jakou potřebu kupující naplňuje. Někdo více ocení dostupnost služeb, další upřednostní možnost celoročního užívání a jiní preferují možnost komerčního pronájmu v době, kdy sami nemovitost užívat nebudou,“ vysvětluje ředitel naší realitní kanceláře Luxent – Exclusive Properties Jiří Kučera a dodává: „Není jisté, jak bude nadále ekonomika komerčních pronájmů vycházet. Záležet bude především na atraktivnosti objektu a lokality. Ovšem sázka na růst hodnoty nemovitostí, i když pravděpodobně pozvolnější, se investorům i tak vyplatí.“

investment in Krkonoše

Zdroj: investiční horský projekt Hotel Emerich, Pec pod Sněžkou

Služby, komfort i výnos – navíc ve spojení s přírodou

Představujeme vám hned několik projektů rekreačních nemovitostí vhodných k investici, které naleznete v našem portfoliu. Jedním z nich je nově spuštěný developerský projekt Hotel Emerich, jenž zahrnuje 31 investičních hotelových pokojů, včetně jednoho typu suite, o velikostech 19 až 110 m2. Všechny disponují terasou, některé dokonce vlastní saunou. Součástí komplexu je wellness s bazénem, saunou, restaurace, bar, lobby, recepce a konferenční místnost pro 60 osob.

Hotel Emerich, Pec pod Sněžkou

Zdroj: investiční horský projekt Hotel Emerich, Pec pod Sněžkou

Hotel Emerich stojí ve výšce 1 000 m. n. m. přímo u sjezdovky Javor. Jeho atraktivitu umocňuje širší lokalita Pece Pod Sněžkou, jež je významným horským střediskem uprostřed Krkonošského národního parku s rozmanitými možnostmi vyžití v zimní i letní sezoně a veškerou občanskou vybaveností.

Projekt vzniká revitalizací objektu postaveného v letech 1969 – 1971 podle architektů Ivana Rullera a Pavla Šrubaře. Původní stavba o obdélníkovém půdorysu, osazená do svahu, zůstane zachovaná, ale změní se její exteriérová podoba. Budou se zároveň zvětšovat okna a terasy a kompletně se zrekonstruují také interiéry. O nový návrh, který zaujme svým moderním horským designem v alpském stylu, se postaralo architektonické studio Morix manželů Pizingerových.

„Koupě pokoje v hotelu Emerich představuje dobrou příležitost investovat do exkluzivní nemovitosti a díky lokalitě, originalitě architektury a promyšlenosti podnikatelské koncepce zhodnotit vložené prostředky. Hotelový provoz bude i nadále v péči stávajícího správce, který zajistí komplexní servis. Noví majitelé se tedy nemusí o nic starat a ubytování zároveň mohou využít pro svou vlastní rekreaci v průběhu roku. Cílem projektu je dosažení nejvyšších možných výnosů, konkrétně je očekáváno až 8 %,“ popisuje projektová manažerka Šárka Tichá.

 

Hotel Emerich

Zdroj: investiční horský projekt Hotel Emerich, Pec pod Sněžkou

Co dalšího se v Krkonoších staví?

Do prodeje jsme nedávno nabídli rovněž 11 jednotek v projektu Apartmány Albeřice, v komorní horské rezidenci Horní Maršov – Dolní Albeřice v Krkonoších, kde k dispozici nyní zbývá 9. Jejich předností je využití autentických přírodních materiálů či chytré řízení domácnosti. Součástí interiérů se stanou také krby, u některých apartmánů dokonce sauny. Zahájení výstavby je plánováno ke konci letošního roku, hotovo by mělo být ve 4. čtvrtletí toho příštího.

 

Apartmány Albeřice Krkonoše

Zdroj: Apartmány Albeřice, Horní Maršov

To stavba dalšího projektu, Harrachov Peaks v oblíbeném krkonošském středisku Harrachov, již úspěšně roste. Podzemní podlaží i 1. nadzemní podlaží jsou hotová, stavební firma nyní pokračuje ve výstavbě dalších pater. Na podzim pak developer plánuje zahájit vnitřní práce. Z celkem 16 stylových horských apartmánů lze vybírat z více než poloviny. Těšit se můžete na soukromé fitness a wellness se saunou a vířivkou, na herní zákoutí pro děti nebo místa pro sousedské posezení u ohně.

 

Zdroj: horské apartmány Harrachov Peaks

Bližší informace o prodeji luxusních apartmánů, ale i dalších exkluzivních realit, například zahraničních nemovitostí z našeho portfolia vám rádi poskytneme online nebo osobně v naší pražské realitní kanceláři zaměřené na luxusní nemovitosti Luxent – Exclusive Properties na nové adrese Pařížská 205/23 (od 1.9. 2022), Praha 1 - Josefov.

Life & style

Novinky ze světa realit