Když investovat, tak do kvalitních nemovitostí

Nevíte, jak ochránit své peníze před stále vysokou inflací? Investujte do nemovitosti! V realitním světě se vám otevírají dveře širokému spektru investičních příležitostí – od útulných horských apartmánů, které v zimě ožívají světlem krbů, přes majestátní hotely, jež představují korunu městského luxusu, až po zámky, tiché svědky minulých věků, které stále drží svou noblesu a šarm. Vydat se lze také za hranice, kde objevíte exkluzivní nemovitosti v exotických destinacích, jež lákají svou neotřelou atmosférou a perspektivou nových trhů.

luxury villa in Prague

Zdroj: www.luxent.cz/prodej-dum-vila-praha-6/

Realitní trh se v poslední době potýká s mnoha nepříznivými faktory, především pak v oblasti hypoték, jejichž vývoj v rámci standardního segmentu značně utlumil poptávku a dosažitelnost bydlení. Problém se získáním hypotečního úvěru je pro lidi velkou překážkou stejně jako nesrovnatelně vyšší sazby nabízených hypoték oproti nedávnému období. „Ovšem radikální pokles běžného realitního trhu, právě zejména v důsledku negativního vývoje na poli hypoték, ovlivňuje i trh s prémiovými nemovitostmi. Kupující očekávají slevu z prodejní ceny, protože to tak vidí u standardních nemovitostí. K tomu ovšem důvody v našem segmentu nejsou. Prémiové nemovitosti nebývají až na výjimky prodávány pod tlakem a kupující nemají problém s bonitou,“ vysvětluje výkonný ředitel společnosti Luxent – Exclusive Properties Jiří Kučera.

Obecný problém napříč realitním trhem představuje enormní inflace. „Pokud jde o inflaci, zdá se, že si veřejnost na její existenci přivykla. A také se smířila s faktem, že inflace bude klesat delší dobu, než jak jsme doufali před rokem. O to usilovněji se ale část veřejnosti snaží ochránit své peníze vhodným investováním,“ tvrdí výkonný ředitel společnosti Luxent – Exclusive Properties.

Část poptávky po luxusních bytech a domech tak tvoří lidé, kteří je kupují na investici. „A tato situace se prakticky nezměnila. Zájem o investiční koupi nemovitostí ze strany jednotlivců není nijak radikálně oslabený, v našem regionu je hluboce zakořeněná víra v nemovitost coby kotvu pro ochranu osobního jmění. A luxusní segment, zahrnující nevšední byty a domy v prestižních lokalitách, pak patří k těm nejbezpečnějším investicím, protože oproti tomu klasickému tolik nepodléhá výkyvům trhu,“ popisuje Jiří Kučera.

luxury residential project in Tenerife, Spain

Zdroj: www.luxent.cz/tenerife-ostrov-vecneho-jara/

V nabídce naší realitní kanceláře naleznete celou řadu exkluzivních nemovitostí vhodných pro ochranu vašich volných finančních prostředků. Ať už jste zkušený investor, jenž je na trhu jako doma, nebo stojíte na prahu své první investice, představujeme vám mozaiku příležitostí, které vám umožní rozšířit a diverzifikovat portfolio.

Investice na čerstvém horském vzduchu

Jako první si ukážeme horské apartmány, které se dlouhodobě drží na předních příčkách z hlediska investičního potenciálu. Jeden z nejvýjimečnějších projektů se nachází v Peci pod Sněžkou. Jedná se o Hotel Emerich, stojící přímo u sjezdovky Javor. Tento developerský projekt nabízí unikátní moderní horský design v alpském stylu a spojení s okolní přírodou.

investment in Krkonoše

Zdroj: www.luxent.cz/developersky-projekt-hotel-emerich-peci-pod-snezkou-krkonose/

Architektonický koncept, vypracovaný ateliérem Morix, poskytuje nejen komfort a kvalitní služby, ale také možnost zhodnocení investice v harmonii s okolní krajinou. Koupí investičního pokoje získáte výjimečnou nemovitost pro vlastní použití a zároveň vám odpadnou veškeré starosti. Hotelový provoz totiž zajistí stávající správce budovy.

Ke koupi nabízíme ještě zhruba 20 apartmánů, které vám umožní vychutnat si krásy Pece pod Sněžkou a jejího okolí. Hotel Emerich se nachází ve výšce 1 000 metrů nad mořem, nabízí úchvatné výhledy. Pec p. Sněžkou je významným horským střediskem uprostřed národního parku s rozmanitými možnostmi pro zimní i letní vyžití.

Krkonose hotel apartment

Zdroj: www.luxent.cz/prodej-byt-1-kk-pec-pod-snezkou-8/

Objevte zahraniční perly

Z výčtu investičních nemovitostí nemůžeme vynechat ty za hranicemi, které se v poslední době dostávají na výsluní. Evergreenem je Chorvatsko, kde aktuálně máme k dispozici téměř třicítku luxusních nemovitostí. „Při investování do nemovitostí by se měl každý investor snažit identifikovat rizika podniku z mnoha stran. V Chorvatsku může mít riziko investování do nemovitostí mnoho tváří, ale ta nejvýznamnější se týká právní nejistoty, jejíž počátky lze hledat již ve druhé světové válce. V poválečné éře (zhruba 40 let) byla většina nemovitostí ve společném vlastnictví, takže nabývání nemovitostí soukromými osobami a subjekty bylo výjimkou. Řada vil i apartmánových domů byla navíc postavena bez stavebního povolení nebo není zkolaudována. Pokud proběhla rekonstrukce, často není v souladu stav na katastru se skutečností,“ upozorňuje naše odbornice na Chorvatsko Veronika Pecková a dodává: „Kupovat nemovitost v Chorvatsku samostatně, tedy bez partnera znalého místního trhu, je poměrně rizikové. My kvůli možným nástrahám máme v Chorvatsku kvalitní právní partnery, kteří jsou toto zvyklí řešit a u daných nemovitostí případné problémy odstranit.“

V poslední době se rozrostlo naše portfolio také na španělském ostrově Tenerife, ale i v Asii. Luxusní vily a domy, ale rovněž apartmány se nyní totiž stále více poptávají právě v exotických lokalitách. Novinky tak máme třeba v Thajsku a Bali. Spousta ambiciózních projektů roste také v lukrativní Dubaji.

luxury villa in Croatia

Zdroj: www.luxent.cz/prodej-dum-vila-milna-chorvatsko/

Historické nemovitosti s novým leskem

Zajímavou příležitost k investici představují historické nemovitosti, nejčastěji zámky, staré roubenky, prvorepublikové vily či činžovní domy.

historic villa in Dobřichovice

Zdroj: www.luxent.cz/prodej-dum-vila-dobrichovice/

Skvělým příkladem přeměny historické nemovitosti na úspěšný komerční objekt je designový penzion v krásné šumavské lokalitě Zdíkov rozkládající se na úctyhodné ploše 572 m2. Původní chalupa z poloviny minulého století byla v průběhu posledních let s citem rekonstruována na rodinný dům a později na penzion. Architektonické řešení a estetické pojetí prostoru dokonale reflektuje historický původ a zároveň splňuje všechny požadavky moderního ubytování.

Penzion nabízí šest pokojů s koupelnami, každý z nich v originálním stylu – celkem 19 lůžek je celoročně téměř plně obsazeno. V přízemí se nachází recepce, kuchyně, sklady, restaurace s obchodem, kavárnička s dětským koutkem a také bar a sauna se šatnou. Luxusní nemovitosti je situována na pozemku o rozloze 2 272 m2 v obci Masákova Lhota, v okrese Prachatice. Oblast je součástí CHKO Šumava, což z ní činí místo s nádhernými přírodními scenériemi a klidem, který je tak typický pro horskou krajinu.

penzion Zdíkov Masákova Lhota

Zdroj: www.luxent.cz/prodej-komercni-ubytovani-zdikov-masakova-lhota/

Další exkluzivní nemovitostí s podobným příběhem, která by vás mohla coby investory zaujmout, je penzion a restaurace Pecák v srdci Evženova údolí uprostřed jihočeských lesů. Soubor nemovitostí a přilehlých pozemků stojí na místě bývalého stavení „Pecařů" z 18. století. Nyní se zde nachází restaurace s ubytováním, apartmánový dům, roubenka sloužící jako lovecká chata a kamenná pergola.

Tato nemovitost představuje skvělou investiční příležitost, ať už pro někoho, kdo chce pokračovat v provozu penzionu a restaurace, nebo pro investora hledajícího místo s velkým potenciálem pro další rozvoj. Jde o místo s bohatou historií a nádhernou přírodou, které má velký potenciál pro turistický ruch.

pension for sale in South Bohemia

Zdroj: www.luxent.cz/prodej-komercni-ubytovani-hatin-jemcina/

V srdci historického centra Olomouce pak k prodeji nabízíme činžovní dům s celkovou plochou 1 924 m2. Majestátní dům je rozprostřen na pěti podlažích – jedno je podzemní a čtyři nadzemní, přičemž to čtvrté slouží jako půdní prostory. Budova je v současnosti připravena k rekonstrukci, s kompletně očištěnými cihelnými stěnami, které čekají na vaši kreativitu a vizionářské plány.

Jako budoucí majitel této luxusní nemovitosti máte nespočet možností, jak maximálně využít její potenciál. Při rekonstrukci na exkluzivní nájemní bydlení či hotel lze očekávat atraktivní výnos v řádu 9 až 10 %.

Zdroj: www.luxent.cz/

Sháníte tu správnou investiční nemovitosti? Neváhejte se nám ozvat! Jsme specialisté na prodej luxusních apartmánůmoderních luxusních vil a domů v tuzemsku i v zahraničí. Rádi vám poskytneme konzultaci online nebo osobně v naší pražské realitní kanceláři zaměřené na exkluzivní nemovitosti Luxent – Exclusive Properties na adrese Pařížská 205/23, Praha 1 – Josefov, kde Vám rádi ukážeme i další luxusní nemovitosti z našeho portfolia.

Life & style

Novinky ze světa realit