Druhé bydlení v teple

Zimy bývají v našich končinách sice relativně mírné, ale pokud máte teplomilné srdce, může se vám během studených měsíců zastesknout po slunečních paprscích. A pokud tyto pocity prožíváte každou zimu, možná byste měli zvážit investici do bytu v teplých krajinách. Jaké jsou nyní v kurzu a z jakých luxusních nemovitostí v zahraničí můžete vybírat se dozvíte v tomto článku!

Foto: https://unsplash.com

Chorvatsko – nejčastější destinace Čechů

Evergreenem letních dovolených se stalo Chorvatsko – lákavá je především dobrá dostupnost, autem sem z České republiky dojedete během půl dne. Pokud tedy chcete navštěvovat své druhé luxusní bydlení u moře tak často, jak to jen jde, Chorvatsko představuje optimální možnost. Stačí si sbalit kufry, natankovat a můžete si prodloužený víkend nebo práci na home office užívat přímo z pláže! 

Unikátní usedlost v samém srdci chorvatského poloostrova Istrie stojí na samotě v obklopení přírody na udržovaném pozemku, na kterém se nachází přes 500 vysazených stromů různých typů borovic z celého světa a pole levandulí a různých dalších květů. K moři je to pouhých 20-30 minut autem, a to ať už si vyberete východní či západní pobřeží Istrie (Rovinj, Vrsar, Pula).

 

Foto: unikátní rodinné sídlo v Istrii, Chorvatsko

Kouzlo starého města v srdci Dalmácie

K nejkrásnějším starým chorvatským městům patří Trogir. Promenáda plná restaurací a barů pulsuje životem a kamenné budovy v centru přes den poskytují chladný úkryt před žhavým sluncem. Trogir je dokonce zapsaný jako součást kulturního dědictví Unesco a nachází se nedaleko Splitu, pouhých pár kilometrů od letiště. Zakotvit můžete v krásném apartmánu s rozlohou 160 m2 disponujícím soukromou střešní terasou o ploše 150 m2 s lehátkami, lounge a vířivkou s 360 ° výhledem. Nechybí spousta moderních technologií, pracovní kout a designové vybavení.

Romantický zážitek poskytne plavba lodí na nedaleké ostrůvky Drvenik Veliki a Drvenik Mali, kde se rozprostírají nádherné písečné pláže. Posedět u sklenky vína a typických pokrmů dalmatské kuchyně pak lze v celé řadě místních restaurací.

Foto: rodinný apartmán s terasou a výhledy na moře i hory v městě Trogir, Chorvatsko

Španělsko – letní počasí od Velikonoc do Dušiček

Jste-li skutečným milovníkem tepla, poohlédněte se po zahraničních realitách ve Španělsku. Na jižním konci země se totiž vysoké teploty drží celých osm měsíců v roce. V naší nabídce naleznete mnoho luxusních vil k prodeji. Ve Španělsku se často staví v rezidenčních komplexech, které jsou oplocené a hlídané, takže se nemusíte bát nezvaných hostů ani ztráty soukromí.

Ideální pro milovníky golfu

Jih Španělska pak nabízí nespočet možností trávení volného času, od plavání a potápění se, přes procházky olivovými háji a ochutnávky toho nejlepšího, co se z nich dá připravit, až po golf. Andalusie je totiž jednou z nejvýznamnějších evropských golfových destinací s více než 100 hřišti – nejedna luxusní rezidence se tak nachází v blízkosti hřiště!

Na jižním pobřeží ostrova Tenerife například objevíte devět exkluzivních vil v projektu Green South Villas v bezprostřední blízkosti golfového klubu Amarilla Golf. Tyto dvoupodlažní domy vám poskytnou útulné zázemí a dech beroucí výhledy na Atlantský oceán. Volné chvíli můžete kromě zlepšování svého hendikepu trávit provozováním vodních sportů, šnorchlováním či pozorováním delfínů. Na dobrodružství se pak můžete vydat na celou řadu turistických stezek, kdy se můžete kochat celou řadu zajímavých historických nemovitostí.

Foto: exkluzivní vila v projektu Green South Villas, Tenerife, Španělsko

Dubaj – za teplem i za investicí

Chcete-li investovat svoje peníze, a kromě výnosů si užívat i tepla v jedné z nejmodernějších metropolí, vsaďte na nákup exkluzivní nemovitosti v Dubaji. Naše kancelář nabízí prodej apartmánů i luxusních vil či domů, z nichž si rozhodně vyberete! A to ať už toužíte po možnosti výhodné investice do bytu na pronájem a chcete se tak například těšit ze zaručeného, až osmiprocentního výnosu z apartmánu v nově vznikající dubajské rezidenci Vincitore Boulevard, nebo vás láká představa oken směřujících pod vodní hladinu v plovoucí vile v novém projektu souostroví The World… u nás si svůj sen splníte!

Ve Spojených Arabských Emirátech hojně vyrůstají nové developerské projekty obklopené rostlinami vytvářející příjemnou oázu uprostřed horkého města, a díky bohatým možnostem zábavy si můžete kdykoli odskočit zalyžovat, na nákupy nebo se projet mezi ostrovy unikátního souostroví The World.

Foto: plovoucí vila v souostroví The World, Dubaj

Jestli toužíte po vlastním přímořském sídle, v našem portfoliu naleznete celou řadu dalších zahraničních nemovitostí – neváhejte se na nás tedy obrátit, ať už online nebo osobně v naší pražské luxusní kanceláři Luxent – Exclusive Properties na adrese Pařížská 28, Praha 1 - Josefov.

 

Foto: investiční apartmán v rezidenci Vincitore Boulevard, Dubaj

Life & style

Novinky ze světa realit