Life & style

Life & Style Blog

Jarní novinky anebo co se děje na trhu i u nás
8. 5. 2022

Jarní novinky anebo co se děje na trhu i u nás

Strmý nárůst cen nemovitostí, zdražování hypoték a zhoršení jejich dostupnosti, inflace, růst cen stavebních materiálů a jeho nedostatek – taková je současná situace na realitním trhu. Ani to však zájemce o luxusní bydlení či výhodnou investici neodradí. Poptávka po nových bytech tak zejména v Praze stále výrazně převyšuje nabídku. Obrovský zájem dokazuje také to, že v mnoha developerských projektech z našeho portfolia zbývají ke koupi poslední jednotky. Abychom alespoň částečně uspokojili „hlad“ po luxusních novostavbách, práce běží na plné obrátky. Pojďme se na aktuální vývoj podívat blíže!

Přečíst
Zámky zlevňují, seženete je za nižší cenu než byt v Praze!
21. 4. 2022

Zámky zlevňují, seženete je za nižší cenu než byt v Praze!

Ceny běžných nemovitostí, jako jsou nové a starší exkluzivní byty či luxusní rodinné domy, mají stále tendenci stoupat. Co se ale týká zámků před rekonstrukcí, pociťuje naše realitní kancelář opačný trend. Pandemií již tak oslabenou ekonomiku silně ovlivňuje válka na Ukrajině, ale i rostoucí náklady na pořízení materiálu a na stavební práce. Majitelé zámků, kteří chtějí nemovitost prodat, aktuálně přistupují ke snižování jejich cen ve snaze vyjít vstříc potenciálním zájemcům, jejichž počet roste. Dle naší expertky na historické reality tyto nemovitosti nyní skýtají velký potenciál pro dobrou a dlouhodobou investici.

Přečíst
Vydejte se na cestu k energetické soběstačnosti
11. 4. 2022

Vydejte se na cestu k energetické soběstačnosti

Trendem posledních let se stala zelená domácnost a technologie či zařízení, které tento koncept podpoří. Do popředí se tak nyní stále více dostávají například vlastní fotovoltaické elektrárny či tepelná čerpadla – ty totiž nabízí energetickou soběstačnost, finanční úspory a zároveň nezatěžují životní prostředí. Pojďme si o nich říct více a konkrétně si je představit v našem portfoliu!

Přečíst
Jak zařídit domácí pracovnu?
4. 4. 2022

Jak zařídit domácí pracovnu?

Pandemie koronaviru nás všechny naučila, že mohou přijít období, kdy se práci z domova nevyhneme. A někteří zaměstnavatelé dnes i pod světlem těchto událostí často přecházejí k hybridním modelům, kdy zaměstnanci tráví v kanceláři jen část týdne a zbylé dny pracují z domova. K tomu, aby však byla vaše práce efektivní a příjemná, je důležité mít pro to ve vaší luxusní nemovitosti speciálně vyhrazené místo. Jak by tedy měla domácí pracovna vypadat?

Přečíst
Jaro je tady! I váš domov může rozkvést
24. 3. 2022

Jaro je tady! I váš domov může rozkvést

Kalendář i počasí nám v posledních dnech napovídají, že jaro už je tady! A k příchodu teplého počasí patří bezpochyby zeleň. Nejen, že již kvetou narcisky a tulipány, ale do bytů pronikají sluneční paprsky navozující příjemnou atmosféru nadcházející sezóny. Jak jaro ve vašem luxusním bydlení přivítat? Máme pro vás hned několik tipů!

Přečíst
Hledáte nemovitost v zahraničí? Zahájili jsme prodej luxusních apartmánů Marina Liptov na Slovensku
14. 3. 2022

Hledáte nemovitost v zahraničí? Zahájili jsme prodej luxusních apartmánů Marina Liptov na Slovensku

Zájem o nemovitosti, především ty rekreační, je stále enormní. Jelikož však tuzemská nabídka není schopna jej pokrýt, obrací Češi nyní svou pozornost stále více do zahraničí, například na Slovensko. U slovenské přehrady Liptovská Mara na řece Váh přímo pod Tatrami roste developerský projekt Marina Liptov, který zahrnuje 33 moderních apartmánů v dispozicích od 2+kk do 4+kk. Ty nabízejí možnost aktivního odpočinku ve vlastním zázemí v oblíbené slovenské rekreační lokalitě i příležitost perspektivní investice do bytu. Projekt by měl být dokončen koncem příštího roku. Naše kancelář Luxent – Exclusive Properties se stala exkluzivním partnerem pro jejich prodej v České republice – pojďme si je nyní blíže představit!

Přečíst
Nezbytnosti pro luxusní koupelny jako z prvotřídního hotelu
10. 3. 2022

Nezbytnosti pro luxusní koupelny jako z prvotřídního hotelu

Detaily tvoří celek. I sebehezčí koupelna se tak neobejde bez promyšlených a praktických doplňků, které zaručí ten nejdokonalejší efekt. Pokud obdivujete koupelny pětihvězdičkových hotelů a myslíte si, že je nemožné docílit podobného vzhledu i v rodinné vile, přečtěte si náš článek. Dokážeme vám, že se správnými dekoracemi a citem pro detail je možné vykouzlit koupelnu jako ze žurnálu!

Přečíst
Jak na lepší vodu v domácnosti
2. 3. 2022

Jak na lepší vodu v domácnosti

Voda tvoří 70 % hmotnosti lidského těla a denně bychom jí měli vypít přinejmenším 8 sklenic. Proto bychom měli dbát na to, aby voda, kterou doma používáme a pijeme, byla co nejkvalitnější. I to je totiž důležitou součástí luxusního bydlení. Poradíme vám, jak na to!

Přečíst
Sháníte byt v Praze? Už nemusíte!
15. 2. 2022

Sháníte byt v Praze? Už nemusíte!

V roce 2021 se dle aktuálních dat Českého statistického úřadu v hlavním městě zahájila stavba 9 698 bytů. To je nejvíc od vzniku samostatné České republiky. Přesto poptávka stále převyšuje nabídku a ceny jsou na rekordní výši – a jejich růst bude pokračovat, byť podle některých expertů mírně zpomalí. Průměrná cena za metr čtvereční podlahové plochy se v Praze pohybuje okolo 130 000 korun. A i přesto se zde loni prodalo přes 7 000 bytů. Investice do bytu u nás představuje evergreen, ve vlastím u nás bydlí kolem 80 % obyvatel, což převyšuje průměr EU. Pokud i vy právě hledáte exkluzivní byt, představujeme vám některé developerské projekty v Praze z nabídky naší kanceláře!

Přečíst
Oslavte Valentýn luxusními drobnostmi
7. 2. 2022

Oslavte Valentýn luxusními drobnostmi

Svátek svatého Valentýna k sobě váže mnoho pověstí – možnou historii jeho vzniku jsme vám přiblížili v loňském článku*. Letos doporučujeme se zaměřit na romantiku s vaší drahou polovičkou. Dopřejte si 14. února slavnostní večeři v restauraci, procházku po městě a doma láskyplné zakončení, třeba masáží při svíčkách. A pokud takový večer doplníte o pěkný dárek, kterým například zútulníte vaše luxusní bydlení, vaše láska jistě pokvete dlouhé roky!

Přečíst