Life & style

Life & Style Blog

Sháníte byt v Praze? Už nemusíte!
15. 2. 2022

Sháníte byt v Praze? Už nemusíte!

V roce 2021 se dle aktuálních dat Českého statistického úřadu v hlavním městě zahájila stavba 9 698 bytů. To je nejvíc od vzniku samostatné České republiky. Přesto poptávka stále převyšuje nabídku a ceny jsou na rekordní výši – a jejich růst bude pokračovat, byť podle některých expertů mírně zpomalí. Průměrná cena za metr čtvereční podlahové plochy se v Praze pohybuje okolo 130 000 korun. A i přesto se zde loni prodalo přes 7 000 bytů. Investice do bytu u nás představuje evergreen, ve vlastím u nás bydlí kolem 80 % obyvatel, což převyšuje průměr EU. Pokud i vy právě hledáte exkluzivní byt, představujeme vám některé developerské projekty v Praze z nabídky naší kanceláře!

Přečíst
Oslavte Valentýn luxusními drobnostmi
7. 2. 2022

Oslavte Valentýn luxusními drobnostmi

Svátek svatého Valentýna k sobě váže mnoho pověstí – možnou historii jeho vzniku jsme vám přiblížili v loňském článku*. Letos doporučujeme se zaměřit na romantiku s vaší drahou polovičkou. Dopřejte si 14. února slavnostní večeři v restauraci, procházku po městě a doma láskyplné zakončení, třeba masáží při svíčkách. A pokud takový večer doplníte o pěkný dárek, kterým například zútulníte vaše luxusní bydlení, vaše láska jistě pokvete dlouhé roky!

Přečíst
Udělejte krok vpřed s inteligentní domácností
3. 2. 2022

Udělejte krok vpřed s inteligentní domácností

Smart produkty, jako jsou hodinky či telefon, se staly již běžnou součástí našich dní. Dokážou totiž nabídnout uživatelsky přívětivé funkce, které usnadní život hned na několika úrovních. Podobný komfort dokáže dodat i dobře nastavený systém chytré domácnosti. Co si pod tímto pojmem představit a jaké jsou klíčové výhody, vám prozradíme v článku. A na závěr doplníme tipy, kde hledat exkluzivní bydlení s aspekty chytré domácnosti v našem portfoliu!

Přečíst
Vyšperkujte svůj domov doplňky ze skla!
28. 1. 2022

Vyšperkujte svůj domov doplňky ze skla!

Sklo bylo objeveno v Mezopotámii zhruba dva a půl tisíce let před naším letopočtem. Archeologické nálezy pak dokládají, že na našem území se zpracovávalo už v dobách Keltů. Zhruba ve 12. století se pak sklářské umění hojně rozšířilo právě v českých zemích, kam se přicházeli učit umělci z celé Evropy. České sklo a křišťál jsou dodnes vyhlášené a práce našich mistrů jsou vystavovány a obdivovány po celém světě. Proč si tedy také do exkluzivního bytu či luxusní novostavby nedopřát potěšení v podobě světelných paprsků prostupujících skrze nádherné skleněné doplňky od českých firem s dlouholetou tradicí? Navíc nyní se svátkem Hromnice si tento pocit užijete o hodinu déle!

Přečíst
Druhé bydlení v teple
19. 1. 2022

Druhé bydlení v teple

Zimy bývají v našich končinách sice relativně mírné, ale pokud máte teplomilné srdce, může se vám během studených měsíců zastesknout po slunečních paprscích. A pokud tyto pocity prožíváte každou zimu, možná byste měli zvážit investici do bytu v teplých krajinách. Jaké jsou nyní v kurzu a z jakých luxusních nemovitostí v zahraničí můžete vybírat se dozvíte v tomto článku!

Přečíst