Life & style

Life & Style Blog

Co čeká Prahu v roce 2024?
14. 3. 2024

Co čeká Prahu v roce 2024?

Praha se chystá na vzrušující časy plné změn a obnovy. Plány na lepší dopravu, revitalizaci brownfieldů a oživení ikonických míst nabírají na obrátkách. Přestože se o těchto projektech dlouho mluvilo, jejich realizace byla brzděna spory, pečlivou přípravou a složitými povolovacími procesy. Nicméně se zdá, že v roce 2024 některé z nich konečně začínají nabírat reálné obrysy. Podívejme se společně, jaké transformace zásadně ovlivní tvář hlavního města.

Přečíst
Zájem o investice do zahraničních rekreačních nemovitostí roste. Výnos činí 7 až 11 %, někde i přes 20 procent
8. 3. 2024

Zájem o investice do zahraničních rekreačních nemovitostí roste. Výnos činí 7 až 11 %, někde i přes 20 procent

Koupě rekreační nemovitosti v zahraničí není žádnou novinkou. Postupem času se ale stává mnohem dostupnější alternativou, a tak velká část zájemců o pořízení druhého bydlení dává namísto Česku přednost přímořským destinacím. K oblíbeným lokalitám nyní patří jižní Evropa, Blízký východ, Střední Amerika či dálná Asie. Kupující kromě vlastního rekreačního vyžití u moře láká rovněž možnost výhodné investice do realit v atraktivním prostředí s vysokou mírou zhodnocení. V Praze se v současnosti výnosnost pronájmů pohybuje mezi 3 až 5 %, kdežto v Chorvatsku a ve Španělsku je to mezi 7 a 11 % a například v Dubaji lze dle lokality dosáhnout i na roční výnos přes 20 %. Aktuální situaci na poli zahraničních nemovitosti, vč. propočtů výnosnosti, přibližují experti naší realitní kanceláře Luxent – Exclusive Properties.

Přečíst
Jaké je nejžádanější vybavení v moderních bytech?
29. 2. 2024

Jaké je nejžádanější vybavení v moderních bytech?

Vstupujeme do éry, kde moderní bydlení není jen prostorem k odpočinku a trávení času s našimi blízkými, ale stává se také odrazem našich potřeb, estetiky a nejnovějších trendů. Exkluzivní byty zkrátka představují novou éru, kde každý detail má své místo v podobě, která odpovídá potřebám současného života. V tomto článku se podíváme na dynamický svět moderního vybavení, kde se setkávají technologie s designem a praktičnost s elegancí.

Přečíst
Vydejte se za luxusním lyžováním
21. 2. 2024

Vydejte se za luxusním lyžováním

I když za okny již pomalu dýchá jaro, stále ještě stíháte oslavit zimu v plné parádě. A není lepší způsob než se vydat na lyže do těch nejluxusnějších středisek v Evropě. Ale co když hledáte více než jen dočasný únik na svahy? Jak spojit radost ze zimních sportů s investicí do luxusní nemovitosti? V tomto článku nejenom představíme nejprestižnější areály, ale také vám poradíme, jak propojit vášeň pro lyžování s investičními příležitostmi v českých horách. Připravte se na jedinečnou kombinaci luxusu, módy a investičního potenciálu, která vám otevře bránu do světa, kde se setkává elegance se zimní radostí.

Přečíst
Jak na nezapomenutelný Valentýn na poslední chvíli?
8. 2. 2024

Jak na nezapomenutelný Valentýn na poslední chvíli?

Svátek zamilovaných, Valentýn, je už doslova za rohem. Kromě romantické atmosféry přináší ale také dilema ohledně vhodného dárku i způsobu, jak oslavit lásku ke svému partnerovi či partnerce. Každý rok se miliony lidí po celém světě snaží najít ten nejlepší způsob, jak vyjádřit svou náklonnost a překvapit svého milovaného či milovanou. Pokud se ocitáte v situaci, kdy stále hledáte inspiraci pro originální dárek či romantický zážitek, přinášíme vám několik tipů, jak prožít nezapomenutelný Valentýn plný lásky a radosti. Všechny z nich navíc stihnete vyřešit za pár chvil!

Přečíst