Life & style

Life & Style Blog

Domácí posilovna? Jedině luxusně!
18. 1. 2023

Domácí posilovna? Jedině luxusně!

Po vánočních svátcích a oslavách nového roku je potřeba začít myslet na plavkovou sezónu a nepodcenit přípravy. Cvičení je důležité nejen pro tělo, ale i vaše psychika ocení pravidelný pohyb. A jelikož si v lednu předsevzetí o návštěvách posilovny plní mnoho z nás, komerční fitness centra bývají naplněná na téměř maxima svých kapacit. Vyhnout se tomu můžete snadno. Vytvořte si vlastní luxusní posilovnu přímo u vás doma. Funkčním uspořádáním a exkluzivním vybavením, na které je radost pohledět, zvyšujete šanci, že své soukromé studio budete skutečně využívat.

Přečíst
Kvalitních pozemků je jako šafránu
6. 1. 2023

Kvalitních pozemků je jako šafránu

Sníte o životě v luxusním domě? Rádi byste si jej postavili podle svého? Pak jste jistě hned na samotném počátku cesty za novým domovem narazili na tvrdou realitu v podobě nedostatku vhodných stavebních pozemků. Jejich ceny navíc odolávají výkyvům na realitním trhu a dlouhodobě patří k nejvíce se zhodnocujícím nemovitostem. I když jsou pozemky nad zlato, s jejich výběrem byste se neměli ukvapit. Především pokud plánujete výstavbu exkluzivního bydlení v Praze, měli byste sledovat celou řadu kritérií – od regulativů územního plánu přes dostupnost inženýrských sít až po případné právní vady. Jak tedy vybírat a jaká je aktuální nabídka naší realitní kanceláře?

Přečíst
Lustry s originálním křišťálovým rodokmenem
21. 12. 2022

Lustry s originálním křišťálovým rodokmenem

Každý domov potřebuje světlo a zejména v zimě si život bez umělého osvětlení neumíme představit. Kromě zdroje osvětlení mohou být lustry ale i uměleckým dílem a dominantním designovým prvkem vašeho exkluzivního bydlení či moderní kanceláře. Přesně takové kousky nabízí vyhlášená česká značka Preciosa Lighting, která zdobí i naše nové prostory v Pařížské ulici.

Přečíst
Investice do menšího bytu v Praze, nebo do luxusní vily v Asii? Cena je srovnatelná
18. 12. 2022

Investice do menšího bytu v Praze, nebo do luxusní vily v Asii? Cena je srovnatelná

Uplynulé měsíce na českém realitním trhu jsou poznamenány vývojem hospodářství, enormní inflací i bezpečnostní situací v Evropě. Roste proto poptávka po stabilní a dlouhodobé investici v podobě koupě nemovitosti. Vyčerpaná tuzemská nabídka ale není dostatečná, proto investoři obrací zrak do zahraničí. Poptávka panuje především po luxusních domech, vilách či apartmánech, které jsou oproti těm klasickým mnohem odolnější vůči cenovým výkyvům. Boom nyní zažívá například Thajsko, jež se po pandemii znovu otevřelo turistům. Investiční nemovitosti nakoupíte výhodně také v Indonésii či Spojených arabských emirátech. Investiční příležitosti v exotické Asii přiblíží odborníci naší realitní kanceláře Luxent – Exclusive Properties.

Přečíst
Jak ocenit majetek britského krále pro americký Forbes? To nám prozradila expertka na historické nemovitosti Lenka Munter
16. 12. 2022

Jak ocenit majetek britského krále pro americký Forbes? To nám prozradila expertka na historické nemovitosti Lenka Munter

Velká Británie má nového monarchu. Karel III. kromě královského titulu zdědil po své matce Alžbětě II. také velké jmění a majetek v ještě větší hodnotě spravuje. Jaká je jeho hodnota? A co všechno do něj spadá? Tyto otázky si kladl americký Forbes, který si na pomoc přizval i Lenku Munter. Ta díky svým mnohaletým zkušenostem s prodejem historických nemovitostí pomohla nahlédnout pod pokličku majetku královské rodiny. O své expertní stanovisko se s námi podělila v krátkém rozhovoru.

Přečíst