Life & style

Life & Style Blog

Seznamte se s regionem Černokostelecka
19. 7. 2024

Seznamte se s regionem Černokostelecka

Mikroregion Černokostelecko nedaleko Prahy je skutečným klenotem pro ty, kteří hledají klidné bydlení v blízkosti přírody, ale zároveň nechtějí ztratit spojení s hlavním městem. Centrem této oblasti je malebné město Kostelec nad Černými lesy, které svým obyvatelům i návštěvníkům nabízí jedinečnou kombinaci historického dědictví, přírodních krás a moderního zázemí. Pojďme si tuto kouzelnou lokalitu blíže představit!

Přečíst
Spustili jsme prodej již třetí etapy rodinných domů v projektu Nová Chýně
15. 7. 2024

Spustili jsme prodej již třetí etapy rodinných domů v projektu Nová Chýně

Na západním okraji Prahy roste třetí etapa developerského projektu Nová Chýně, která zahrnuje 17 energeticky úsporných rodinných domů. Pokud máte zájem o kvalitní bydlení v atraktivní lokalitě na dosah hlavního města, můžete si nyní prohlédnout plně vybavený vzorový dům. A protože dokončení výstavby se předpokládá už letos na podzim, na své nové bydlení se můžete těšit již do tří měsíců od podpisu kupní smlouvy. Výhradní prodej zajišťuje naše realitní kancelář Luxent – Exclusive Properties.

Přečíst
V projektu Rezidence Brodce se otevřel exkluzivní vzorový dům
10. 7. 2024

V projektu Rezidence Brodce se otevřel exkluzivní vzorový dům

Hledáte komfortní bydlení ve vysokém standardu nedaleko Prahy? Máme pro vás skvělou zprávu! V developerském projektu Rezidence Brodce u Mladé Boleslavi, který zahrnuje celkem 19 moderních řadových domů s vlastní terasou a zahradou, si nyní můžete prohlédnout exkluzivní vzorový dům. Nízkoenergetický projekt s průkazem energetické náročnosti B by měl být dokončen letos na podzim. Výhradní prodej zajišťuje naše realitní kancelář Luxent – Exclusive Properties.

Přečíst
Čtyři výjimečné projekty v okolí Prahy, kam se můžete nastěhovat už letos
5. 7. 2024

Čtyři výjimečné projekty v okolí Prahy, kam se můžete nastěhovat už letos

Letní měsíce skýtají skvělou příležitost k pořízení nového bydlení. Pokud tedy hledáte inspiraci pro nový domov, přinášíme vám tipy na špičkové rezidenční projekty v dosahu Prahy, které vás nadchnou nejen designem, ale i kvalitním technickým zpracováním a vysokými standardy. Navíc nemusíte dělat kompromis mezi klidným bydlením v přírodě a moderním městským životem – tyto moderní nízkoenergetické nemovitosti totiž splní všechny vaše požadavky. Developerské projekty nedávno otevřely vzorové domy a my vám rádi zařídíme jejich prohlídku.

Přečíst
Luxusní projekt Březový háj se blíží k dokončení. Prohlédněte si prémiově zařízený vzorový dům!
26. 6. 2024

Luxusní projekt Březový háj se blíží k dokončení. Prohlédněte si prémiově zařízený vzorový dům!

Hledáte špičkové bydlení na úrovni, které vám splní i ta nejnáročnější přání? V obci Předboj finišuje výstavba exkluzivního rezidenčního projektu Březový háj, jenž zahrnuje celkem 19 luxusních vil a jeden bungalov. Rozhodně ale neotálejte – na své nové majitele čekají již jen poslední tři domy v rámci druhé etapy! Ta roste na západní straně areálu a měla by být celá zkolaudovaná do konce roku. První fáze se 16 nemovitostmi je již úspěšně dokončená a vyprodaná. Aktuálně máte také unikátní možnost si prohlédnout nachystaný vzorový dům, který se stejně jako další vily ze druhé etapy vyznačuje nejvyššími standardy. Výhradní prodej zajišťuje naše realitní kancelář Luxent – Exclusive Properties.

Přečíst
Nevíte, kam v létě? Perfektní volbou je Rakousko!
20. 6. 2024

Nevíte, kam v létě? Perfektní volbou je Rakousko!

Rakouské Alpy jsou právem považovány za ráj zimních sportů a lyžování. Jejich kouzlo však zdaleka nekončí s posledním sněhem. Impozantní horské scenérie, křišťálově čistá jezera a malebné vesničky lákají návštěvníky po celý rok. Chcete si užít slunné Rakousko v plné kráse? Přinášíme tipy na místa, kam zavítat během letních měsíců! Navíc vám ukážeme, proč je pořízení vlastní exkluzivní nemovitosti v této oblasti nejen splněním snu o druhém domově na horách, ale také výhodnou investicí do budoucnosti.

Přečíst
Tři věci, na které si dát pozor při koupi investiční nemovitosti v oblíbených destinacích v EU
12. 6. 2024

Tři věci, na které si dát pozor při koupi investiční nemovitosti v oblíbených destinacích v EU

Nákup nemovitosti v zahraničí se stává stále oblíbenější alternativou tuzemských investorů. Kromě možnosti koupit luxusní dům či apartmán v příjemné dovolenkové destinaci k vlastnímu využití, totiž tyto nemovitosti nabízejí ve srovnání s Českou republikou vyšší výnos z pronájmu. Ten se na rozdíl od pražských výnosů v rozsahu 3 až 5 % pohybuje mezi 7 a 11 %. Vystoupat však může až přes 20 %. Komplexní proces koupě zahraniční nemovitosti ale vyžaduje pečlivé zvážení řady faktorů ovlivňujících jak celkovou výši investice, tak ziskovost. Roli nehraje jen lokalita nebo stav objektu, ale také právní aspekty, jako jsou například podmínky převodu vlastnictví, daňové povinnosti, případná omezení pro zahraniční investory anebo výše následných měsíčních nákladů. Celý průběh koupě tak může být pro jednotlivce komplikovaný, služby profesionálních makléřů bývají proto v případě realitní investice v cizině nedocenitelné. Rady ohledně tří klíčových oblastí přibližují odbornice naší realitní kanceláře Luxent – Exclusive Properties.

Přečíst
Co se děje na trhu s nájemním bydlením?
4. 6. 2024

Co se děje na trhu s nájemním bydlením?

Již řadu měsíců v tuzemsku roste zájem o nájemní byty, což je důsledek několika faktorů, včetně vysokých úrokových sazeb hypoték a malé nabídky cenově dostupných nemovitostí ke koupi. Stagnující trh s prodejem bytů, který jen pozvolna ožívá, vede mnohé obyvatele k hledání alternativ – a právě nájemní bydlení tak zůstává ve středu zájmu. Jak se to projevuje v cenách? Jaké nemovitosti a v jakých lokalitách jsou momentálně nejvíce poptávané? A čím se vyznačuje svébytný segment luxusních nemovitostí? Dozvíte se v článku!

Přečíst
Stylová předsíň a chodba krok za krokem
30. 5. 2024

Stylová předsíň a chodba krok za krokem

Chodby a předsíně, přestože bývají často opomíjenými prostory, mají zásadní význam. Jsou totiž prvním místem, které vy i hosté spatříte po vstupu do vaší luxusní nemovitosti. Proto je důležité věnovat pozornost celkovému designu a vybavení těchto místností tak, aby reflektovaly váš osobní styl a zároveň sloužily všem praktickým potřebám. Jak na to?

Přečíst
V Ománu objevíte starobylé pevnosti, písečné duny i investiční příležitosti
21. 5. 2024

V Ománu objevíte starobylé pevnosti, písečné duny i investiční příležitosti

Omán, země plná kontrastů a překrásných scenérií, láká cestovatele z celého světa svými historickými městy, rozmanitou krajinou a přívětivými obyvateli. Jestliže toužíte po dobrodružství spojeném s poznáváním tradiční kultury i dechberoucí přírody, Omán je pro vás ideálním cílem. Nově v této fascinující destinaci nabízíme exkluzivní nemovitosti ke koupi – těšit se můžete na skutečný luxus spojený s královskou pohostinností a jedinečným komfortem. Navíc určitě oceníte jejich investiční potenciál, který dosahuje 12 až 14 %.

Přečíst