Life & style

Life & Style Blog

Druhé bydlení v teple
19. 1. 2022

Druhé bydlení v teple

Zimy bývají v našich končinách sice relativně mírné, ale pokud máte teplomilné srdce, může se vám během studených měsíců zastesknout po slunečních paprscích. A pokud tyto pocity prožíváte každou zimu, možná byste měli zvážit investici do bytu v teplých krajinách. Jaké jsou nyní v kurzu a z jakých luxusních nemovitostí v zahraničí můžete vybírat se dozvíte v tomto článku!

Přečíst
Vyrazte na hory do svého!
12. 1. 2022

Vyrazte na hory do svého!

Toužíte se vydat na lyže nebo běžky? Přemýšlíte, kde s rodinou či přáteli strávíte jarní prázdniny? Pořiďte si rekreační nemovitost na horách! Uvidíte, že z naší nabídky exkluzivních nemovitostí ve vyhlášených tuzemských střediscích si vyberete raz dva.

Přečíst
Hypoteční trh pod drobnohledem
3. 1. 2022

Hypoteční trh pod drobnohledem

Již nyní lze s jistotou říct, že rok 2021 se do hypotečních dějin zapíše jako rekordní – ať už co se týče objemu sjednaných hypoték daného enormním zájmem či nadstandardního zvyšování úrokových sazeb. Jednotlivé faktory, které formovaly trh s hypotékami v uplynulých měsících a promítnou se také do následujícího období, vám teď představíme podrobněji.

Přečíst
„Cool“ nemovitosti, ve kterých by se vám líbilo bydlet
28. 12. 2021

„Cool“ nemovitosti, ve kterých by se vám líbilo bydlet

Luxusní segment, zahrnující nevšední nemovitosti v prestižních lokalitách, tvoří svébytnou část rezidenčního trhu. A má své speciální požadavky. Nemovitosti, na které se zaměřuje naše realitní kancelář Luxent – Exclusive Properties, si žádají profesionální makléře s dokonalou znalostí specifik tohoto trhu. Ti vás nyní vezmou na exkurzi do světa exkluzivních realit s několika vybranými neotřelými perličkami!

Přečíst
Kde hledají inspiraci úspěšní architekti?  Nahlédněte s námi do života manželů Pizingerových z ateliéru Morix
16. 12. 2021

Kde hledají inspiraci úspěšní architekti? Nahlédněte s námi do života manželů Pizingerových z ateliéru Morix

Ateliér Morix byl založen v roce 2000 Jaromírem Pizingerem, který od roku 2007 pracuje v kreativním týmu s Naďou Pizinger. Jejich spolupráce však začala již od roku 2002 během Nadiných studií. Jaromír Pizinger se kromě jiného zabýval scénografií, designem interiérových doplňků, šperků a svítidel. Pracoval také jako designér v automobilovém průmyslu (Volvo) a ve výstavnictví (prezentační stánky pro rakouskou televizi). Nyní se tým věnuje převážně návrhům interiérů komerčních i soukromých prostor a pomáhá je pak dovést až k realizaci. Patří k nim také projekty realitní kanceláře Luxent – Exclusive Properties.

Přečíst
Rezidence Garden Lofts očima www.tvbydleni.cz
14. 12. 2021

Rezidence Garden Lofts očima www.tvbydleni.cz

Komorní developerský projekt v industriálním nadčasovém stylu, a navíc v atraktivní lokalitě Prahy 5. To je rezidenční bydlení Garden Lofts na hranici Smíchova a Radlic přímo pod Dívčími hrady. Na podzim zde byla zahájena výstavba a zároveň i prodej designových bytů. Ten zastřešuje exkluzivně naše realitní kancelář Luxent – Exclusive Properties. Projekt bude dokončen na jaře roku 2023, ale my vás spolu s www.tvbydleni.cz zveme na video prohlídku už dnes.

Přečíst
Hledáte stavební pozemek v Praze? Podívejte se na tyto dva s povolením na komorní projekty luxusních vil!
2. 12. 2021

Hledáte stavební pozemek v Praze? Podívejte se na tyto dva s povolením na komorní projekty luxusních vil!

Klenotem portfolia naší realitní kanceláře Luxent –⁠ Exclusive Properties jsou dva stavební pozemky se stavebním povolením na developerské projekty luxusních domů – Nad Šáreckým údolím v Praze 6 a Zahrada snů v Praze 8. Dohromady v nich vznikne osm exkluzivních vil, takzvaných hide-away nemovitostí pro ty nejnáročnější. Společným rysem staveb je důraz na nejvyšší kvalitu materiálů a vybavení, snaha o maximální energetickou úspornost a také citlivé zasazení do prostoru, které ctí genia loci. S výstavbou domů můžete začít hned po zakoupení pozemků. Určitě oceníte také fakt, že u obou nyní došlo k výrazné úpravě cen!

Přečíst
V hlavní roli: secese
26. 11. 2021

V hlavní roli: secese

Sloh, který ovlivnil architekturu, ale také malířství, sochařství, literaturu a užitné umění. Bohatá výzdoba v podobě soch a malby. Motivy květin, zvířat i čarokrásných žen. Nápadité kombinace barev. Návrat k řemeslnosti. Inspirace Orientem. To vše a mnohem více charakterizuje secesi. Jak přenést její kouzlo do luxusního bydlení v Praze se dozvíte v následujícím článku!

Přečíst
Luxusní elektronika jako pragmatický pomocník i doplněk do bytu
19. 11. 2021

Luxusní elektronika jako pragmatický pomocník i doplněk do bytu

Špičková elektronika dokáže nejen značně zjednodušit naše hektické životy, ale i zvelebit interiér rodinné vily. Vytvořte si doma audiovizuální zážitek jako z kina či vsaďte na jedinečnou atmosféru gramofonu. Luxusní audio a videotechniku nabízí náš partner společnost VOIX a my vám přinášíme výčet toho nejlepšího z jeho sortimentu!

Přečíst
Rezidence Pod Rybníčkem očima www.tvbydleni.cz
16. 11. 2021

Rezidence Pod Rybníčkem očima www.tvbydleni.cz

Komorní bydlení pro ty, co hledají moderní bydlení v Praze a zároveň atmosféru klidného venkova, vzniká v Praze 6 – Suchdole. Rezidence Pod Rybníčkem nabídne především výbornou dostupnost do centra města, tak zároveň blízkost přírody díky chráněné rezervaci Údolí Únětického potoka a Roztocký háj - Tiché údolí. Zveme vás na video prohlídku developerského projektu spolu s www.tvbydleni.cz.

Přečíst