Life & style

Life & Style Blog

Zažijte šarm prvorepublikových vil
23. 7. 2023

Zažijte šarm prvorepublikových vil

Architektonické skvosty z období mezi lety 1918 a 1938 představují dokonalou kombinaci historického kouzla, luxusu a moderního životního stylu. Prvorepublikové vily se vyznačují velkorysou plochou, praktickým členěním prostoru, přepychovým vybavením a často i úchvatnými zahradami. Díky významu pro české dějiny a kulturu jsou dnes navíc vysoce ceněny a staly se objektem touhy pro sběratele a nadšence do historie i architektury. V tomto článku si přiblížíme, co dělá prvorepublikové vily tak neodolatelnými a proč by pro vás mohly být tím pravým.

Přečíst
Jak se chránit před sluncem? Vsaďte na slunečníky a pergoly
13. 7. 2023

Jak se chránit před sluncem? Vsaďte na slunečníky a pergoly

Příchod letního období přináší radost ze slunečního svitu a teplých dnů. Pokud jste majitelem domu se zahradou či bytu s terasou nebo balkonem, jistě se rádi vyhříváte na slunci a trávíte čas s rodinou a přáteli venku. Praktickými doplňky, které pomohou vytvořit pohodovou atmosféru, jsou pergoly a slunečníky. Přinášejí totiž ochranu před slunečním zářením i deštěm, ale také přidávají estetickou hodnotu, jež promění každý prostor v klidnou oázu relaxace. Podívejte se na důvody, proč byste si pergolu či slunečník měli pořídit i vy a rovnou si vyberte z těch nejhezčích kousků.

Přečíst
Proč je Chorvatsko středomořským pokladem
4. 7. 2023

Proč je Chorvatsko středomořským pokladem

K evergreenům letních dovolených Čechů patří jednoznačně Chorvatsko. Důležitou roli v tom hrají nejen nádherné pláže a přírodní scenérie, ale také kulturní a jazyková blízkost a dobrá dojezdová vzdálenost. Tato malebná země, známá svou bohatou historií, však v poslední době láká návštěvníky nejen na dovolenou, ale také na investice do nemovitostí. S ohledem na zvyšující se poptávku naleznete luxusní byty, domy i apartmány v Chorvatsku také v našem portfoliu. Navíc vám k tomu přidáme spoustu tipů, kam v novém druhém bydlení u moře vyrazit.

Přečíst
Když investovat, tak do kvalitních nemovitostí
28. 6. 2023

Když investovat, tak do kvalitních nemovitostí

Nevíte, jak ochránit své peníze před stále vysokou inflací? Investujte do nemovitosti! V realitním světě se vám otevírají dveře širokému spektru investičních příležitostí – od útulných horských apartmánů, které v zimě ožívají světlem krbů, přes majestátní hotely, jež představují korunu městského luxusu, až po zámky, tiché svědky minulých věků, které stále drží svou noblesu a šarm. Vydat se lze také za hranice, kde objevíte exkluzivní nemovitosti v exotických destinacích, jež lákají svou neotřelou atmosférou a perspektivou nových trhů.

Přečíst
Co nabízí kouzelná Malá Strana
26. 6. 2023

Co nabízí kouzelná Malá Strana

Malá Strana, jeden z nejčarovnějších koutů Prahy, v sobě skrývá bohatou historii, místa plná umění, zajímavé kulinářské zážitky i zelené zahrady, z nichž přechází zrak. Pojďte se s námi podívat po této malebné čtvrti a objevit jak její poklady, tak luxusní nemovitosti s jedinečným geniem loci vhodné pro vlastní bydlení i investici.

Přečíst